Image

500 dodatkowych powodów by kupić nowego Volkswagena

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Bezpieczeństwo Twoich dzieci jest najważniejsze...

500+, tyle masz teraz dodatkowych powodów aby zakupić nowego Volskwagena, który zawsze niezawodnie dowiezie Cię i Twoją rodzinę do celu.

Volkswagen od zawsze dokładał wszelkich starań aby produkowane samochody spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa dlatego też najbardziej zaawansowane technologie dostępne są w naszych autach dla każdego:

 

Asystent zmiany pasa ruchu Side Assist

Rozpoczynając zmianę pasa ruchu, np. podczas wyprzedzania, szczególnie przy dużym natężeniu ruchu, można nie zauważyć innych pojazdów. Side Assist ostrzega kierowcę diodą w lusterku zewnętrznym, jeżeli oceni, że zmiana pasa ruchu mogłaby być niebezpieczna, gdyż na sąsiednim pasie zbliża się inny pojazd lub znajduje się on w tzw. martwym polu widzenia. W połączeniu z Lane Assist system może dodatkowo ostrzec kierowcę wibracjami kierownicy oraz lekko skorygować kierunek jazdy. Działający przy prędkości powyżej 15 km/h Side Assist nie zwalnia jednak kierowcy z obowiązku zachowania ostrożności.

Asystent jazdy w korkach

Jazda polegająca na ruszaniu i zatrzymywaniu jest męcząca i wzmaga w kierowcach wiele negatywnych emocji, z agresją włącznie. Volkswagen znalazł jednak sposób na uprzyjemnienie życia zmotoryzowanym. Jest nim asystent jazdy w korkach, czyli połączenie aktywnego tempomatu ACC i systemu Lane Assist, który działa przy prędkościach od 0 do 60 km/h. W ramach swoich możliwości system utrzymuje odpowiednią odległość od jadącego z przodu pojazdu i dostosowuje prędkość samochodu do ruchu panującego na drodze. Pomaga ponadto kierowcy utrzymać wybrany pas ruchu. Dzięki temu korek staje się trochę mniej denerwujący.

Aktywny tempomat ACC z automatyczną regulacją prędkości

Komfort podczas długich podróży istotnie zwiększa aktywny tempomat ACC. Radarowa głowica systemu mierzy różnicę prędkości między Twoim Volkswagenem a samochodem jadącym z przodu, a następnie w płynny sposób dopasowuje bezpieczną odległość od niego. Jeżeli zdecydujesz się na wyprzedzanie jadącego przed Tobą pojazdu lub opuści on autostradę na zjeździe, Twój samochód powróci do ustawionej przez Ciebie prędkości. Najnowsza wersja aktywnego tempomatu ACC uwzględnia teraz również ograniczenia prędkości oraz dane dotyczące trasy przejazdu zaczerpnięte z systemu nawigacyjnego po to, by automatycznie dobrać właściwe tempo jazdy, aby była ona jak najbardziej płynna i efektywna. System korzysta z danych dostarczanych przez radar, kamery rozpoznające znaki drogowe oraz nawigację. Dzięki temu potrafi – w ramach swoich możliwości – dostosować prędkość do warunków jazdy, np. zwolnić przy ograniczeniu prędkości czy przed zakrętem.

Proaktywny system ochrony pasażerów PreCrash

Jeżeli kolizji nie da się uniknąć, w pewnych przypadkach niektóre systemy wspomagające mogą zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów. System PreCrash rejestruje sytuacje zagrożenia i podejmuje działania chroniące w razie wypadku: napina pasy bezpieczeństwa pasażerów oraz zamyka prawie całkowicie okna i rozsuwany dach. Gdy niebezpieczeństwo minie, pasy zostają z powrotem poluźnione.

Emergency Assist *

Zasłabnięcie kierowcy podczas jazdy bywa przyczyną poważnych wypadków – auto bez hamowania zjeżdża na przeciwległy pas lub wypada na pobocze. Nowoczesna technologia może ograniczyć to zagrożenie. Jeżeli kierowca zasłabnie (nie używa kierownicy, nie przyspiesza ani nie hamuje), system Emergency Assist przejmuje częściową kontrolę nad samochodem. Sygnałem ostrzegawczym i krótkim hamowaniem próbuje ocucić kierowcę. Jeżeli nie zareaguje on w żaden sposób (domyślnie – nie odzyska świadomości), Emergency Assist zaczyna w kontrolowany sposób zatrzymywać samochód, włączając przy tym światła awaryjne i „wężykując” pojazdem w ramach pasa ruchu, by ostrzec innych uczestników ruchu swoim nietypowym zachowaniem. Jeśli to nie pomoże, system w sposób kontrolowany zatrzyma samochód.

Nowy Volkswagen może być Twój już za 500zł miesięcznie!


Dowiedz się więcej od naszych doradców.

Wybierz samochód dla swojej rodziny

Zapisz się do newslettera

Plichta

85-790 Bydgoszcz

ul. Fordońska 264

tel. 52 567 39 50

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprzedaż Samochodów

Pn-Pt : 08:00-18:00

Sob : 08:00-14:00

Niedz : Nieczynne

tel: 52 567 39 50

email: salon.bydgoszcz@plichta.com.pl

Dział Serwisu

Pn-Pt : 07:00-18:00

Sob : 08:00-14:00

Niedz : Nieczynne

tel: 52 567 39 50

email: vwserwis.bydgoszcz@plichta.com.pl

Części Zamienne i Akcesoria

Pn-Pt : 07:00-18:00

Sob : 08:00-14:00

Niedz : Nieczynne

tel: 52 567 39 50

email: czesci.bydgoszcz@plichta.com.pl