Image
Image

Innowacje w samochodach marki Volkswagen

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Marka Volkswagen oferuje innowacyjne rozwiązania, które zwiększają wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy. Dzięki nim, samochody są jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie i komfortowe, co przekłada się na satysfakcję użytkowników. Wraz z rozwojem marki, wprowadzane są liczne udoskonalenia, które sprawiają, że samochody marki Volkswagen cieszą się uznaniem i są chętnie wybierane zarówno jako pojazdy użytkowe, jak i prywatne.


XDS
Podczas jazdy, a w szczególności w trakcie wchodzenia w zakręt, może dojść do oderwania koła od jezdni bądź wpadnięcia w poślizg, który może skończyć się poważnym wypadkiem. Dlatego w pojazdach marki Volkswagen zastosowano XDS, czyli elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego. Technologia ta jest szczególnie przydatna podczas dłuższych podróży. XDS pozwala za zachowanie równowagi pracy kół, dzięki czemu możliwe jest zachowanie większej precyzji podczas jazdy oraz wykonywanie dokładniejszych manewrów, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa podczas podróży.

PreCrash - aktywny system ochrony pasażerów
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów jest najważniejsze, dlatego marka Volkswagen opracowuje rozwiązania, pozwalające znacznie zwiększyć jego poziom. Możliwe jest to m.in. dzięki aktywnemu systemowi ochrony pasażerów PreCash. Podczas zagrożenia, spowodowanego gwałtownym manewrem lub wystąpieniem nadsterowności bądź podsterowności, pasy bezpieczeństwa zostają napięte, otwarte szyby domknięte, a panoramiczny dach ulega samoczynnemu zasłonięciu co w przypadku zderzenia zapewnia optymalne działanie poduszek powietrznych.

ACC
Wielu kierowców zwraca uwagę na funkcjonalność pojazdu, zapewniającą nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Jednym z takich rozwiązań jest tempomat, pozwalający na ustalenie stałej prędkości jazdy. Funkcja ta została udoskonalona - w nowych pojazdach marki Volkswagen, wprowadzony został ACC – aktywny tempomat, który nie tylko kontroluje prędkość, z jaką porusza się samochód, ale także dostosowuje ją do tempa jazdy innych pojazdów znajdujących się na drodze, minimalizując ryzyko stłuczki.

Park Assist
W samochodach matki Volkswagen można znaleźć nie tylko technologie wspierające kierowcę w trakcie jazdy, ale również podczas parkowania. Jedną z nich jest Park Assist, który zapewnia bezkolizyjne parkowanie w miejskiej przestrzeni. Dzięki temu systemowi, samochód sam określa, czy dane miejsce parkingowe jest wystarczające dla samochodu, a następnie samodzielnie wprowadza w nie pojazd.

Prezentowane technologie to tylko niektóre innowacyjne rozwiązania, dostępne w samochodach marki Volkswagen. Dzięki nim, pojazdy stają się bardziej intuicyjne, a tym samym bezpieczne i komfortowe dla uczestników ruchu drogowego.

Zapisz się do newslettera

AJ Motors

85-790 Bydgoszcz

ul. Fordońska 264

tel. 52 567 39 50

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprzedaż Samochodów

Pn-Pt : 08:00-18:00

Sob : 08:00-14:00

Niedz : Nieczynne

tel: 52 567 39 50

email: salon.bydgoszcz@aj-motors.pl

Dział Serwisu

Pn-Pt : 07:00-18:00

Sob : 08:00-14:00

Niedz : Nieczynne

tel: 52 567 39 50

email: serwis.bydgoszcz@aj-motors.pl

Części Zamienne i Akcesoria

Pn-Pt : 07:00-18:00

Sob : 08:00-14:00

Niedz : Nieczynne

tel: 52 567 39 50

email: czesci.bydgoszcz@aj-motors.pl